YDS Ders Notları sitemizdeki konu anlatımları ve soru çözümleri, adayların seviye farklarını gözeten YDS Ders Notları Sistemi ile yazılmıştır.

YDS Ders Notları Sistemi sözlü ve yazılı anlatımda bir ilki gerçekleştirerek adayların en kısa zamanda en etkili bir şekilde sınava hazırlanabilmelerini sağlamaktadır.

YDS Ders Notları sitemizdeki YDS1,  YDS2 ve  YDS3 olmak üzere farklı ifadeler ile ayrılmış anlatımlar göreceksiniz. Bu ayrım seviyenize uygun anlatımları takip edebilmenizi sağlamaktadır. Bu sayede YDS1 seviyesindeki bir aday zorlanmadan en alt seviye anlatımdan başlayarak aynı kaynak içerisinde üst seviyelere sırasıyla (YDS2 ve en son YDS3) geçebilecektir. Böylece aday hem seviyesine uygun tekniklere erişebilecek hem de zor anlatımlara maruz kalmadığı için adım-adım, güvenle ve motivasyonu bozulmadan ilerleyebilecektir. Ayrıca, YDS3 seviyesindeki bir aday da zaman kaybetmeden seviyesine uygun anlatımlara ulaşabilecektir.

YDS Ders Notları Sistemi ile ayrım şu şekilde yapılmıştır;

YDS1 ifadesi, başlangıç seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip adaylara (Beginner/Elementary/Level E) veya YDS sınavından 0 puan ile 60 puan arasında bir puan almış adaylara yönelik anlatım veya teknikler için kullanılmıştır. YDS sınavına giren adayların yaklaşık % 70 i bu grup içerisinde olduğu için temel teknikler YDS1 ifadesi ile birlikte verilmiştir.

0-60 puan aralığında iseniz öncelikle YDS1 ifadesi ile verilen anlatımları takip ediniz.

YDS2 ifadesi, orta seviye İngilizce dil bilgisine sahip adaylara veya YDS sınavından 60 puan ile 80 puan arasında bir puan almış veya hedefleyen (D seviyesinde ve 60-69 puan aralığındaki veya C seviyesinde ve 70-79 puan aralığındaki)  adaylara yönelik anlatım veya teknikler için kullanılmıştır. YDS sınavına giren adayların yaklaşık % 20 si bu grup içerisindedir.

60-80 puan aralığında iseniz öncelikle YDS2 ifadesi ile verilen anlatımları takip ediniz.

D seviyesinde ve 60-69 puan aralığındaysanız önce YDS1 ifadesi ile birlikte verilen temel anlatımları öğrenip teknikleri uyguladıktan sonra seviyenizi arttırarak YDS2 anlatımına geçmenizi öneririm.

C seviyesinde ve 70-79 puan aralığındaysanız önce YDS2 ifadesi ile birlikte verilen temel anlatımları öğrenip teknikleri uyguladıktan sonra seviyenizi arttırarak YDS3 anlatımına geçmenizi öneririm.

YDS3 ifadesi, üst seviye İngilizce dil bilgisine sahip adaylara veya YDS sınavından 80 puan ile 100 puan arasında bir puan almış veya hedefleyen (B seviyesinde ve 80-89 puan aralığındaki veya A seviyesinde ve 90-100 puan aralığındaki)  adaylara yönelik anlatım veya teknikler için kullanılmıştır. YDS sınavına giren adayların yaklaşık % 10 u bu grup içerisindedir.  

80-100 puan aralığında iseniz öncelikle YDS3 ifadesi ile verilen anlatımları takip ediniz.

Sitemizin tümündeki YDS3 ifadesi ile verilen anlatımları bitirdikten ve verilen teknikleri sorular üzerinde uyguladıktan sonra dilerseniz ve vaktiniz varsa alt seviyelere inerek eksiklikleriniz var ise tamamlayabilirsiniz.

Kelime bilgisi söz konusu olduğunda ise öncelikle YDS1 veya YDS2 ifadesi ile verilen kelime listelerinde eksikleriniz tamamladıktan sonra YDS3 ifadesi ile verilen kelimelere geçebilirsiniz.

Çalışırken uygulayabileceğiniz çok etkili bir metot şudur;  

Seviyenizin veya hedefinizin YDS1 yani 0-60 puan aralığı olduğunu kabul edecek olursak önce sitedeki YDS1 anlatımlarını bitirin. Bu çalışma esnasında sadece YDS1 anlatımlarını çalışın ve daha üst seviye anlatımlara atlayın. Bütün kitaptaki seviyenize karşılık gelen anlatımları bitirdikten sonra sırasıyla önce  YDS2 sonra da YDS3 ifadesi anlatımlarını kitabın başından sonuna kadar bitirin. Bu sayede hem daha etkili bir şekilde çalışmış hem de tekrar yapmış da olursunuz.

Konu veya soru çözümü ile ilgili kelimeler YDS DERS NOTLARI KELİMELERİ ifadesi ile gösterilmiştir.
Konu veya soru çözümü ile ilgili teknik bilgiler, kurallar, formüller, uyarılar ve taktiksel notlar  YDS DERS NOTU ifadesi ile gösterilmiştir.