Elektronik Yabancı Dil Sınavı : e-YDS

2014 yılında Ankara’da yapılmaya başlanan, cevapları kağıt yerine bilgisayar ekranında işaretlemeniz ve giriş ücretinin 120 tl olması dışında YDS’den bir farkı olmayan sınavdır. İlk YDS sınavı yapıldığı zamanki görüşlerimi buradan okuyabilirsiniz. Güncel görüşüm ise ÖSYM’nin bütün becerileri (Okuma-Yazma-Dinleme-Konuşma) ölçebilen anlamlı bir sınavı mutlaka bir gün yapması/yapabilmesi gerektiği yönündedir. Umarım o günler çok uzak değildir.

Adaylar, 2014 Elektronik Yabancı Dil Sınavı Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; sınav ücretinin ödenmesi, başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuza buradan ulaşabilirsiniz.

e-YDS elektronik ortamda yapılacağından , adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı planlanmıştır. Bu sınav uygulamasına aşağıdaki link den erişebilirsiniz. Deneme sınavına buradan ulaşabilirsiniz.

2015 yılındaki e-YDS tarihlerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

YENİ SİSTEMİMİZDEKİ ÖRNEK SORU ÇÖZÜMLERİNİ İNCELEDİNİZ Mİ?
YDS DERS NOTLARI Sistemindeki örnek soru çözümlerine aşağıdaki logomuza veya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:

https://sistem.ydsdersnotlari.com/cozumlu-sorular/

YENİ SİSTEMİMİZDEKİ KONU ANLATIMLARINI İNCELEDİNİZ Mİ?
YDS DERS NOTLARI Sistemindeki konu anlatımlarına aşağıdaki logomuza veya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:

https://sistem.ydsdersnotlari.com/k/konu-anlatimi/

e-YDS Hakkında” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir