2013 İLKBAHAR ÖRNEK YDS ÇEVİRİ SORULARI

 

 

37. – 42. sorularda, verilen İngilizce cümleye anlamca en yakın Türkçe cümleyi, Türkçe cümleye anlamca en yakın İngilizce cümleyi bulunuz.

37. Most of the fears that we had when we were children are actually quite profound, but as we grow older and become more self-sufficient, the reality of fears diminishes.

A) Çocukken yaşadığımız korkuların çoğu, aslında oldukça derindir ancak büyüyüp kendimize daha fazla yeter hâle geldikçe korkuların gerçekliği azalır.

B) Çocukken aslında çok derin birçok korku yaşarız fakat büyüyüp daha çok kendimize yettikçe bu korkular gerçekliğini yitirir.

C) Çocukken yaşadığımız korkuların çoğu, aslında oldukça derin boyuttadır ancak büyüyüp kendimize daha fazla yeten bireyler hâline geldiğimizde bu korkular zamanla ortadan kalkar.

D) Çocukken yaşanılan korkuların çoğu, aslında oldukça derindir fakat kendimize yetecek kadar büyüdüğümüzde bu korkular gerçekliğini kaybeder.

E) Çocukken yaşadığımız korkuların çoğu, aslında oldukça derin olsa da büyüyüp kendimize daha fazla yettikçe bu korkular gerçek olmaktan uzaklaşır.

 

Diğer sorulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

2013 İLKBAHAR ÖRNEK YDS SORULARI

YENİ SİSTEMİMİZDEKİ ÖRNEK SORU ÇÖZÜMLERİNİ İNCELEDİNİZ Mİ?
YDS DERS NOTLARI Sistemindeki örnek soru çözümlerine aşağıdaki logomuza veya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:

https://sistem.ydsdersnotlari.com/cozumlu-sorular/

YENİ SİSTEMİMİZDEKİ KONU ANLATIMLARINI İNCELEDİNİZ Mİ?
YDS DERS NOTLARI Sistemindeki konu anlatımlarına aşağıdaki logomuza veya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:

https://sistem.ydsdersnotlari.com/k/konu-anlatimi/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir